jogisoo-kooli-lood

Jõgisoo kooli lood said kaante vahele

Kool on kogukonnaelu kujundanud põlvkonniti. On talusid ja on peresid, kus oma kooliteed Jõgisool on alustanud nii vanavanem, vanem kui laps. Vallakooli mindi, kui koduste talutööde kõrvalt mahti oli, algkooli aegadel oli lapse elu sätitud koolirütmi järgi. Maalapse suvevaheaeg polnud ainult onnide ehitamine ja jões suplemine, vaid sisaldas alati nimekirja töödest, mis tegemist ootasid – kasvõi taskuraha teenimise eesmärgil.

Saue-Jõgisoo Haridusseltsi poolt välja antud vihikus „Jõgisoo kooli lood“ meenutavad oma kooliaegu Jõgisoo kooli kunagised õpilased ja õpetajad. Need on lood, mis pole otseselt õppimisega seotud, kuid milleta kooli ei oleks: kuidas kooli jõuti, mida seljas kanti, mida söödi, mida koolivälisel ajal tehti. Mälestused ulatuvad möödunud sajandi neljakümnendaisse (ja kaugemalegi), mil Jõgisoo kandis jagus õpilasi mittetäieliku keskkooli pidamiseks ja tunde viisid läbi neli õpetajat.
 
Jõgisoo kooli lugude vihikut ei oleks saanud sündida, kui 2022. aasta Muuseumiöö ürituste raames poleks Jõgisoole kogunenud väärikas seltskond meenutama oma kooliaegu. Teiste lugusid kuulates-lugedes meenuvad omad koolilood!
 
Trükise koostas Imbi Aaslav-Kaasik, kujundaja oli Eve Rammo.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top