jogisoo lopetajate-malestuskivi-3juuni2023_orig

Jõgisoo kooli lõpetajad said mälestuskivi

Koolitee on pikk. Nii on kirjas Jõgisoo kooli õpetajatele paigaldatud mälestuskivil, mille pidulik avamine toimus kooli kokkutulekul 3. juunil 2023. aastal. Mälestuskivil püüab pilku skulptor Tauno Kangro (koostöös tütrega) graniidist tahutud raamat kahe pronksist, tüdruku ja poisi figuuriga.
 
Kivisse raiutud teksti väljamõtlemine on selle graniiti tahumisega võrreldav vaevaline töö – lahendus tuli kahe Jõgisoo päritolu õpetaja abil. Merle tõi kodust Ene Hiiepuu, Leelo Tungla ja Edgar Valteri koostatud „Aabitsa“ ning Anu leidis sealt sobiva rea. On ju nii, et algkoolis saab koolitee alguse ja lõpeb alles aastate pärast. Elukestvas õppes osalejal ei lõpe koolitee kunagi… Teisalt – kui Jõgisool veel järjepidevalt kool tegutses, võis kooliteed mõõta kilomeetrites ja koduteed omakorda – tundides. Millenniumivahetuse õpilaste kooliteed lühendasid lapsevanema mugav auto või soojemal ajal jalgratas.

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top